- O NÁS -

Chovatelská stanice Sardelkhyi vznikla v roce 2012. Její název pochází ze složeniny Sardel (která označuje mou osobu pod přezdívkou Sardelka) a Khyi (což znamená tibetsky pes).
Jako chovatelská stanice působíme pod tímto názvem sice krátce, ale ve světě psů a zejména tibetských teriérů se pohybuji již od svých 8 let, kdy jsem dostala svého prvního pejska- tibetského teriéra.
Tibetského teriéra mi vybrala má máma, protože když byla mladá, chodila sousedům venčit jejich psa. Byl to chlupáč zlaté barvy, střední velikosti jménem Siggi. A když se u nás doma rozhodovalo, kterého psa si pořídíme, bylo jasné, že musíme najít plemeno, jako byl Siggi.

A tak ho má máma objevila. A od roku 1998 s námi žil náš první člen naší domácnosti, krásný trikolorní tibetský teriér Asyan Chara Khatakhyi "Asánek". Asánek mi ukázal krásy tohoto plemene, ale hlavně, jaké to je mít pejska, toho nejlepšího přítele. Jezdili jsme na výstavy, pustili se agility a věnovali se různým psím akcím. Do Asánka jsem se bezmezně zamilovala a bylo jasné, že toto úžasné plemeno mě bude provázet celý život.

Po 9 letech v roce 2007 jsme si pořídili druhého pejska jménem Cunpo Namlang Schambala "Namík" sobolí barvy. Namíček mi zase ukázal trošku jinou stránku tibeťáka. Dá se říct, že právě on je já v psím těle. Oba naši kluci nám dokázali, že to jsou úžasní psi, skvělí společníci, a pěkní tvrdohlavci.

Naprosto jsem se do tibeťáků zbláznila, a tak bylo jasné, že další pejsek, by už měla být fenečka, abych mohla mít svou vlastní chovatelskou stanici a chovat toto úžasné plemeno. V roce 2012 jsme si pořídili dalšího člena naší rodiny a to black and tan fenku Reese Kipu Khyim "Reese". Reese je oproti našim klukům úplně jiná. Má ráda hodně pohyb, aportování, hru. Je zvídavá, ráda se učí. Je oproti klukům také hodně mazlivá, ráda spí pod peřinou. Je taky ale oprati klukům o dost neposlušnější :-D a dá se říct, že by si nejraději žila po svém. Mé chovatelské plány se bohužel nevyvedly. Rozhodla jsem se svou fenku nenechat nikdy uchovnit, tím pádem jakýkoliv můj chovatelský záměr je v nedohlednu.

Na konci roku 2016 se naše smečka rozrostla tak na půl. Své mamce jsem pod stromeček pořídila jejího vlastního kamaráda, aby po těch letech, co žila s mou smečkou neměla doma nakonec prázdno. Chtěla jsem ji dát stejný dárek a toho nejlepšího přítele jako ho ona dala mě, před x lety. Takže se naše smečka rozrostla o black and tan chlapečka jménem Lha-Gje-Lho Lamlel Legs Smon "Lucky" s tím, že žije u mé mamky. Jsme zvědaví, jaký Lucky bude, až vyroste a co vše nás s ním čeká.

Po 14ti letech mého velkého snu po bearded kolii jsem se v polovině července 2017 konečně dočkala. Do naší smečky pribyl modrý pejsek Kaedwen Emiel Regis "Woody". Přála jsem si sice fenečku, abych mohla začít chovat, ale bohužel to tak osud nechtěl a narodila se pouze jedna, kterou si nechala má dlouholetá kamarádka a zároveň teď i chovatelka Hanka. Woody je ale úžasný chlapík, takže mi to vůbec nevadí a strašně se těším na to, co nás spolu vše čeká.

Copyright © 2017 Sardelkhyi Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!